Esileht » Uudised » Algas registreerimine IV Ultima Thule maratonile

Algas registreerimine IV Ultima Thule maratonile

Alates 26. veebruarist saavad kõik spordisõbrad end kirja panna IV Ultima Thule maratonile, mille start antakse 200 päeva pärast ehk 14. septembril 2019 kell 11 Kuressaare lossihoovis. Kuressaare linnas ja selle lähiümbruses kulgeval rajal on võimalik joosta nii maratoni, poolmaratoni kui ka 10 kilomeetrit, 21,1 ja 10 km distantsile on oodatud ka kõndijad ja kepikõndijad ning 10 km rajale lapsevankrite ja -kärudega liikujad.

Ultima Thule maratonile saab registreeruda kodulehel http://ultimathulemarathon.com/. 31. juulini on osavõtutasu kõigil distantsidel 15 eurot, 1. augustist 12. septembrini 20 eurot ja 14. septembril ehk stardipäeval 30 eurot. Osaleja nimi kantakse registreerunute nimekirja pärast osavõtumaksu tasumist. Kõik enne septembrikuud registreerunud osalejad saavad nimelise numbri. Stardinimekiri täieneb jooksvalt ning seda saab jälgida Ultima Thule maratoni kodulehel ja Facebooki lehel https://www.facebook.com/UltimaThuleMaraton.

15. septembril 2018 toimunud III Ultima Thule maratonist võttis osa 209 spordisõpra, neist 23 jooksid maratoni, 52 poolmaratoni ja 10 km distantsi lõpetas 59 jooksjat. 14 osalejat läbis kõndides või kepikõndi tehes 21,1 km. 10 km rajal oli 34 kõndijat ja 27 käru või vankriga liikujat.

Ultima Thule maratoni idee autor on Rasmus Kagge, kes käis mõtte välja 2015. aasta detsembris Saare maakonna arengukonverentsil “Ultima Thule – maailma äärel on kõik võimalik”. Et just Saaremaa on paljuotsitud müstiline ja müütiline Ultima Thule, kuhu 4. sajandil enne meie aega jõudis ajaloo esimene maadeuurija, kreeklane Pytheas, on väitnud nii Lennart Meri oma raamatus “Hõbevalge” kui ka Raul Talvik 2015. aastal ilmunud teoses “Teekond maailma ääreni”.

Ultima Thule maratoni korraldab MTÜ Karujärve Tervisespordi Keskus.