Esileht » Uudised » Algas registreerimine Ultima Thule maratonile

Algas registreerimine Ultima Thule maratonile

Alates 9. jaanuarist saavad kõik spordisõbrad end kirja panna II Ultima Thule maratonile, mille start antakse 250 päeva pärast ehk 16. septembril 2017 kell 11 Kuressaare lossihoovis. Kuressaare linnas ja selle lähiümbruses Lääne-Saare vallas kulgeval rajal on võimalik joosta nii maratoni kui ka poolmaratoni ning 21,1 km distantsile on oodatud ka kõndijad ja kepikõndijad.

Ultima Thule maratonile saab registreeruda internetis aadressil siin

15. maini on osavõtutasu 12 eurot ja 16. maist 31. augustini 20 eurot. Kõik enne septembrikuud registreerunud osalejad saavad nimelise numbri. Ajavahemikus 1.–14. september on osavõtutasu 25 eurot ja 16. septembril ehk stardipäeval 30 eurot. Stardinimekiri täieneb jooksvalt igal nädalal ning seda saab jälgida Ultima Thule maratoni Facebooki lehel https://www.facebook.com/UltimaThuleMaraton.

Ultima Thule maratoni ühe korraldaja, Kuressaare linnapea Madis Kallase sõnul loodetakse tänavu starti saada vähemalt 500 jooksjat ja kõndijat. “Tegime novembris esimesest aastast kokkuvõtteid ja arutasime tulevikuplaane ning otsustasime, et proovime areneda samm-sammult, mitte suure pauguga,” rääkis Kallas. Ta lisas, et esimene Ultima Thule maraton sai osalejatelt palju kiidusõnu, mis on korraldajatele nii tunnustus kui ka kohustus saavutatud taset hoida. “Väga hea meel on selle üle, et Ultima Thule maratoni medal, mille kujundas Raul Vinni ja valmistas Kuressaares tegutsev ettevõte OÜ Sporrong Eesti, valiti Eesti 2016. aasta jooksuvõistluste kõige ilusamaks medaliks,” ütles Madis Kallas.
17. septembril 2016 toimunud esimesest Ultima Thule maratonist võttis osa 190 spordisõpra, neist 33 jooksid maratoni, 80 poolmaratoni ning 77 läbisid 21,1 kilomeetrit kõndides või kepikõndi tehes.

Ultima Thule maratoni idee autor on Rasmus Kagge, kes käis mõtte välja 2015. aasta detsembris Saare maakonna arengukonverentsil “Ultima Thule – maailma äärel on kõik võimalik”. Et just Saaremaa on paljuotsitud müstiline ja müütiline Ultima Thule, kuhu 4. sajandil enne meie aega jõudis ajaloo esimene maadeuurija, kreeklane Pytheas, on väitnud nii Lennart Meri oma raamatus “Hõbevalge” kui ka Raul Talvik 2015. aastal ilmunud teoses “Teekond maailma ääreni”.

Ultima Thule maratoni korraldab MTÜ Karujärve Tervisespordi Keskus koostöös Kuressaare linna ja MTÜ-ga Visit Saaremaa.

Lisainfot saab Ultima Thule maratoni korraldustoimkonna liikmetelt:

Madis Kallas
506 7383, madis.kallas@kuressaare.ee

Anu Vares
512 0951, anu.vares@gmail.com

Raili Rüütel
5559 0282, railiruutel@gmail.com